Svatba v Šiklově mlýně

Šiklův mlýn je nádherné místo pro svatbu v čisté přírodě, kde se budete moci naprosto nerušeně bavit. Na svatební party protančíte boty a skončíte až ráno, protože zde rozhodně nebudete nikoho rušit. A obřad? Nebudete se moci rozhodnout, které si místo si vybrat. Krásně zelená louka, orámovaná borovicemi, nabídne možnost jakékoliv stylizace obřadu, romantickou „boho“ svatbu, Vám vystrojíme v údolí u říčky, kde kulisou mohou být indiánská týpí. Pro zimní svatbu pak máme krásný sál s pódiem. Ale možností zde najdete mnohem více. Bude jen na Vás, zda si přípravy budete řešit ve své režii, nebo využijete našich zkušených koordinátorek a část, nebo všechny přípravy necháte na nich.

Aby Váš den byl takový, o jakém sníte, je důležité vše dobře naplánovat. Proto se pojďme sejít. Vezmeme Vás na všechna místa, která můžete využít a probereme Vaše představy, ke kterým přidáme naše zkušenosti. Sami se pak rozhodnete jak a s čím Vám můžeme pomoci. Budeme Vám k dispozici ať už si budete chtít vše plánovat sami a bude Vám chybět jen maličkost či rada, stejně tak jako když se na nás spolehnete s kompletní přípravou.

Více informacíMám zájem

Svatební obřad

Prostor pro svatební obřad vám nabídneme na několika oblíbených místech. Při prohlídce areálu si klidně sami můžete vybrat jiný kout, který Vás okouzlí. Pro všechna místa, máme k dispozici vybavení, svatebních bran, oddávacích stolů, posezení, různé typy dekorací a také technického vybavení, ozvučení. A také možnost zastínění stanem.

Místa na výběr

Vybrat si místo, kde si řeknete ANO není vůbec těžké, musí být kouzelné a musí se Vám to jednoduše líbit. Nicméně je také důležité, aby to splňovalo i nějaké další požadavky. Například, aby se tam dalo zajet autem, dovézt oddávajícího i babičku, také dekorace, posezení atd, ale to zas víme my, takže je potřeba si jen vybrat.

Travnatá plocha, rámovaná borovicemi.

Rozlehlá zatravěná terasa (12x100m). Rovná plocha, po stranách lemovaná borovicemi. Místo jako stvořené pro svatební obřad, kde se dají pohodlně dát židle, svatební altán či dekorace za novomanžele s oddávajícími. Je možné zde instalovat ozvučení, připravit welcome drink i drobné občerstvení. Toalety zde jsou v dosahu cca 100m. Místo se nachází v blízkosti hotelu a velmi dostupné autem.

Indiánská vesnice

Kouzelné místo v údolí lemované říčkou, lesem a skálou se přímo nabízí pro svatbu ve přírodních stylech, lučních i boho. Poetiku místa nenarušuje žádná stavba a kulisou může být indiánské týpí s lapači snů a macrame dekoracemi, povlávajícími ve vánku. Je zde možné udělat posezení na lavicích, ale krásně se zde vyjímají deky s polštáři. Místo je dostupné autem. Toalety jsou vzdálenější cca 300 m.

Lesní zákoutí nad hotelem

Nejen pro lesní víly může být tím pravým místem les. Mezi vzrostlými stromy se bude vyjímat přírodní dekorace, vejdou se lavičky pro hlavní hosty. Stromy příjemně zastíní prostranství a dodají neopakovatelnou atmosféru. autem přijedete téměř k místu a toalety v hotelu jsou také na dosah. Pro představu pro Vás máme několik ilustračních fotografií.

Westernové městečko

Stylové westernové městečko, nabízí hned několik variant obřadu. Hodí se samozřejmě pro snoubence, kteří mají k této tématice blízko. Obřad je možné zorganizovat na náměstíčku se stylovými budovami jako kulisou s možností využití zastřešené terasy u Saloonu, nebo slunečného podia na náměstí. Další variantou, vhodnou především pro větší svatby je využití amfiteátru, kde si svatebčané pohodlně sednou a krásně si obřad užijí. Všechny varianty jsou dokonale ozvučené a je možné přijet autem. Dekorování prostor, posezení atd. je pak už jen otázkou vlastní fantazie a vkusu. Toalety jsou v místě.

Velký sál s podiem

Nezávisle na počasí bude obřad v sále volbou jistoty. Výzdoba se dá připravit do téměř jakéhokoliv tématu od luxusu s např. zlatobílou kombinací, přes tradiční červené či růžové tóny, až po přírodní styl. Propojení místa obřadu s restaurací má také své výhody a je vhodné především na tradiční styl svatby, kde je obřad dooledne a pokračuje obědem. Nicméně nic není nemožné a i zde umíme naplánovat cokoliv. Autem se dostanete až k sálu, posezení je na polstrovaných židlích, toalety v místě.

Výzdoba obřadu

Téma svatby a tomu odpovídající výzdoba, je velmi důležitá, aby se na svatbě cítili všichni příjemně. Ať už máte vlastní dokonalou představu, nebo se necháte inspirovat konkrétním místem či našimi tipy, postaráme se, aby vše bylo dokonalé. Disponujeme mnoha dekoračními prvky, které si můžete vypůjčit a sami si dozdobit, můžete si dovézt vše vlastní a nebo si ujasníme představu a my se již o vše postaráme a to včetně úklidu, aby jste si mohli v klidu vychutnat i první novomanželský den.

Svatební hostina

Místa na výběr

Velký sál s podiem

Velký sál s kapacitou cca 120 osob, tanečním parketem, prostorem pro kapelu, DJ a třeba i kouzelníka. Přímo v sále je bar s výčepem a navazuje na kuchyni. Sál je přizpůsoben i pro servis bohatých rautů. Na velký sál navazuje předsálí, Kde se dá usadit další část hostů, případně se dá využít jako místo k popovídání a oddechu. Pódium má samostatný vchod, tzn příchod či odchod kapely, překvapení atd. nikoho nebude rušit. Sál se dá velmi dobře vytopit a je vhodný i pro svatby v zimním období. V případě, že by nestačila kapacita těchto prostor, je možné propojení s prostory tzv. Saloonu, kde je kapacita dalších cca 60 osob.

Stylový Saloon

Saloon je vhodnou volbou pro snoubece se vztahem k country či podobným stylům. Kapacita pro svatební hostinu se zachováním tanečního parketu a DJ je max 50 osob, pokud bychom volili kapelu, tak se kapacita snižuje. Nachází se zde stylový dlouhý bar, je přímo navázan na kuchyni. Saloon má rozlehlou krytou terasa s možností částečného opláštění a další kapacitou 56 míst.

Hotelová restaurace

Hotelová restaurace je alternativou pro menší, komornější svatby. Příjemná atmosféra a dokonalé pohodlí pro hosty ve stylu „vše v jednom“. Hosté mohou využít i dalších hotelových prostor, například krásné, celoprosklené zimní zahrady s výhledem do údolí. Kapacita je kolem 20 osob, co se týká tanečního parketu, případně kapely jsou možnosti omezené.

Výzdoba hostiny

Výzdoba prostor pro hostinu se odvíjí od konkrétního prostoru. Rozložení stolů a židlí Vám připravíme tak, aby to nejlépe vyhovovalo požadavkům i místu samotnému. A i zde platí, že si výzdobu můžete připravit kompletně sami vč. vlastních dovezených dekorací, můžete využít naše dekorace nebo počítat s naší pomocí ať už je jen částečná nebo kompletně na klíč a to vč. úklidu. Pro představu náročnosti, jsme Vám připravili 4 základní balíčky výzdoby a případně dalších služeb.

Svatební menu

Dobré jídlo a pití na svatbě je klíčem ke spokojenosti všech. V tomto ohledu máte naprosto volnou ruku ve volbě řešení. Samozřejmě Vám nabídneme naši kuchyni s nabídkou svatebního menu, dokonalých rautů, sladkého občerstvení ale třeba i grilováním, zabíjačkou či udírnou přímo na místě. Sami si ale můžete pozvat jinou, vybranou cateringovou společnost, které zpřístupníme přípravnu. Samozřejmostí je i řešení kombinované, kdy si vybere některé služby od nás a sami si dodáte například sladkosti a vybraný alkohol. V tomto ohledu jsme velmi flexibilní a důležitou výhodou je, že disponujeme dostatečným množstvím talířů, táců, skleniček, příborů a všeho dalšího pro kvalitní servis jídla.

Svatební menuSvatební rautNetradičněSladké a dortyNápoje

Ubytování

Areál Šiklova mlýna disponuje dvěmi hotelovými budovami s kapacitou 51 a 32 pokojů a celkem 193 lůžek vč. přistýlek, ve kterých můžete nabídnout ubytování svým hostům. Novomanžele jistě ocení novomanželské apartmá, ale i další prostor, kde se v klidu bude moci odděleně a pohodlně připravovat nevěsta i ženich. Pro méně náročné hosty, jsou k dispozici chatky či mobilní domy a případně i možnosti kempování. Naše nabídka ubytování je pro Vaši představu shrnuta ve několika balíčcích a samozřejmě ji přizpůsobíme konkrétním potřebám.

Další služby

Aby svatba byla dokonalou, je tady ještě několik dalších služeb, které Vám můžeme nabídnout. Už při naší první schůzce nám společnost bude dělat „Svatební průvodce „. Je to taková chytrá složka, se vším, co se nám může hodit, místem na zápisky, poznámky atd. Díky průvodci si ujasníme představu o svatbě. Budeme podle něho postupovat a vše co je zajištěné si poznačíme. Průvodce dostane i nevěsta, on je totiž dobrý nejen k tomu, že my budeme vědět o co se postarat, ale hlavně nevěsta, bude vědět, co je zajištěno a nebude muset přemýšlet, jestli už je objednaný dort, či jaké nakonec budou ubrousky na stolech.

Květinový servis

Květiny jsou základem. A může jich být celkem hodně, od kytice pro nevěstu, korsáž pro ženicha, náramky pro družičky, přes výzdobu místa pro obřad až po květiny na stolech restaurace, fotokoutek a mnoho dalších možností. Jen si vybrat to pravé. Květiny mohou výrazně zasáhnout do svatebního rozpočtu, proto je důležité se tomuto tématu věnovat důkladně. Variant je samozřejmě nepřeberné množství od kvítí natrhaného za měsíčku na louce až po luxusní květiny z dalekých krajů. My vám zde nabídneme pomocnou ruku naší floristky a bude jen na Vás, zda a v jaké míře ji využijete. I pro květiny disponujeme množstvím nádob na aranžování i různých doplňků. Obecná cenová nabídka těchto služeb, je velmi komplikovaná. Záleží opravdu na všem, množství květin, vybraný květ, množství prvků co se budou vyrábět, ale i ročním období. Proto jsou orientační balíčky opravdu jen ilustrační.

Floristické balíčky
Program

Zábavu na svatbě většinou řeší svědkové, nicméně jsou věci, kde Vám umíme pomoci. Tím nejtradičnějším je hromada svatebních zvyků a je dobré si ujasnit, o které máte zájem a o které nikoliv, toto důkladně zkonzultujte se svědky, pokud na ně tuto zodpovědnost přenesete. Když se podíváte do svého Svatebního průvodce, spoustu zvyků tam najdete a můžete se inspirovat. Jsme Vám i v tomto ohledu připraveni pomoci. Kromě zvyků Vám můžeme pomoci zajistit DJ, kapelu, animátora pro děti, moderátora svatby, taneční vystoupení, kouzelníka a také jako jedni z mála i večerní ohňostroj.

Svatební zábavaSvatební program
Tiskoviny

Svatební oznámení, jmenovky na stoly, programy na pokoje, informační cedule, fotoplocha, děkovné kartičky to všechno mohou být tištěné materiály a mohou mít nepřeberně vzorů a variant. Můžeme nabídnout naše vzory i zajistit na klíč i tisk.

Tématické koutky

Pánský koutek
Doutník, sklenička kvalitního rumu, dobré whisky, nebo domácí slivovice potěší každého muže. Hodí se mít koutek, kde si pánové moudře pohovoří a odpočinou od přísných pohledů partnerek.

Dámský koutek
Dámy naopak jistě ocení místečko, kde si mohou popovídat o neznámém mladíkovi z ženichovi strany, či hříšně drahých a nevkusných šatech tety Lois. A k tomu kapku prosecca, čerstvé jahody, vonná svíčka a také zrcátko s drobnostmi na rychlou a nenápadnou úpravu make-upu.

Relaxační koutek
Po svatebním obřadu, výborném jídle a pití je třeba také trochu relaxu a odpočinku. Vytvoříme útulný relaxační koutek, díky kterému hosté budou moci v klidu pohovořit se sklenkou dobrého pití v ruce, lehnout a užívat si při tom atmosféru slavnostního dne plnými doušky.

Dětský koutek a hlídání dětí
Dětský koutek je v případě potřeby samozřejmostí, stejně jako dětské stoličky ke stolům. Ale může se hodit i slečna nebo dvě na hlídání dětí, zajištění společné ložnice pro větší děti opět s hlídáním, aby rodiče byli v klidu. I tohle je důležité pro bezproblémový průběh oslavy.

Foto, video, fotopoint

Fotografie ke svatbě patří. Budete jistě potřebovat zajistit kvalitního fotografa, či tvůrce videa, zde můžeme doporučit a případně zarezervovat (nutné opravu velmi včas). Dále nabídneme focení a video dronem.
Míst na vytvoření opravdu originálních fotek najdete v areálu mnoho. Dopředu je můžeme společně vytipovat a při svatvbě zajistit dopravu mezi nimi, pro rychlý průběh a „nezdržování“ hostů.

Na místě ale můžeme připravit fotokoutek, který bude ladit s Vaší svatbou a zapůjčíme i fotoaparáty na přímý tisk fotek.

Oblíbená je i fotostěna s fotografiemi z vašich životů a i ta by neměla chybět.

Ostatní

Je toho opravdu mnoho, co na své svatbě můžete chtít. Z naší další nabídky vybíráme například focení na koních, jízdu kočárem, vytipování různých fotomíst a odvezení na ně (pro úsporu času). Přípravu výslužkových baličků, zajištění svatebního dortu, uskladnění svatebních darů, hostesky na koordinaci hostů, ověření termínu na matrice a předání kontaktu a další úkony. Je dobré si promyslet, co opravdu chceme, co chceme aby dělali naši blízcí a o co se má postarat externí dodavatel. V tento vzácný den, je důležité, aby vše fungovalo tak jak má a všichni se sokojeně bavili a nemuseli myslet na mnoho povinností. A den po svatbě si chcete dát snídani a už řešit jen odjezd na líbánky, nikoliv úklid a odvoz dekorací.

Kontaktní formulář

V případe zájmu nás neváhejte kontaktovat!